Uprawianie seksu spowalnia proces starzenia

Uprawianie seksu przynajmniej raz w tygodniu spowalnia proces starzenia się u kobiet. Dzieje się tak nawet wtedy, gdy kobieta nie czerpie z tego tyle przyjemności, ile by chciała.

123rf

Systematyczne uprawianie seksu powoduje wydłużenie się telomeru u kobiet. Te końcówki chromosomu poprzez wydłużanie się, powodują jednocześnie spowolnienie procesu starzenia się organizmu. Przedłużają w ten sposób życie oraz utrzymują dobry stan zdrowia. Co ciekawe, dzieje się tak nawet wtedy, gdy kobieta nie osiąga orgazmu.

Naukowcy z Uniwersytetu w Kalifornii zbadali 129 kobiet, które były w długoterminowych związkach. W swoich badaniach brali pod uwagę współżycie z partnerami, ogólną satysfakcję ze swojego związku oraz poziom stresu i występowanie konfliktów.

Zobacz też: Zdrowe produkty spożywcze o działaniu anti-aging

Eksperyment trwał ponad tydzień. Następnie pobrano próbki krwi od każdej z kobiet do analizy. Sprawdzano długości telomeru chromosomów każdej z osób.

Wyniki badań pokazały, że te kobiety, które uprawiały seks w czasie tygodnia objętego badaniem, miały wydłużone telomery. Poziom zadowolenia ze związku oraz stres, nie wpływały w żaden sposób na długość telomeru.

Telomer jest zakończeniem chromosomów. Ulega on skróceniu po każdym podziale komórki. Skracanie się telomeru wpływa natomiast na efekt starzenia się sprawiając, że proces ten przebiega znacznie szybciej. Na skracanie telomeru wpływa w dużym stopniu niezdrowy styl życia, niezdrowe pożywienie, brak ruchu, używki.

Wcześniejsze badania wykazały, że zdrowy styl życia, jak chociażby regularne ćwiczenia, powoduje wydłużenie telomeru i powstrzymywanie procesu starzenia się. Dzisiaj naukowcy są już pewni, że regularny seks powoduje u kobiet podobne efekty, co ćwiczenia fizyczne. Wpływ na chromosomy u mężczyzn jest nadal przedmiotem badań.

Zobacz również: Jakie partie ciała wyrzeźbisz, ćwicząc na tych sprzętach?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ćwiczenia i trening:

Ewa Chodakowska – trenerka wszystkich Polek Co jeść po ćwiczeniach? 4 białkowe posiłki potreningowe Co jeść przed i po porannym treningu? Wskazówki Ewy Chodakowskiej Paradoks odpoczynku 7 momentów, w których powinnaś uprawiać seks Julia Dutkiewicz: do działania motywuje mnie porażka Desery bez pieczenia z jadłospisu Ewy Chodakowskiej Joga może być bardziej niebezpieczna niż wcześniej sądzono Orgazm podczas ćwiczeń? To możliwe! Kocha czekoladę, nie stroni od alkoholu. Oto dlaczego zachowuje perfekcyjną sylwetkę Jak pozbyć się oponki z brzucha? Trening Ewy Chodakowskiej Najlepsze dyscypliny sportu dla każdego znaku zodiaku Ćwiczenia na cellulit, które naprawdę działają Najlepsze Ćwiczenia na Pośladki - Pupa Poradnik Booty Trainer Żyj i pracuj na zdrowie, ergonomia w pracy Forma Anny Lewandowskiej po ciąży - motywuje czy denerwuje? Skalpel. Zasady treningu Ewy Chodakowskiej Ćwicząca mama jest po prostu sexy... Zarządzanie przez cele, czyli marketing w karierze sportowca. Bądź SMARTER! Ćwiczysz na trampolinie? To może się dla ciebie źle skończyć Gigant seria – sposób na efektywny trening w krótkim czasie Jak regularny seks wpływa na zdrowie? Dieta i trening od Fabryki Siły – opinie klientów 5 mitów na temat kardio, przez które nie chudniesz

Popularne w tym tygodniu:

Desery bez pieczenia z jadłospisu Ewy Chodakowskiej Najlepsze dyscypliny sportu dla każdego znaku zodiaku Co jeść po ćwiczeniach? 4 białkowe posiłki potreningowe Przestała robić kardio i... schudła 17 kg! Jak pozbyć się oponki z brzucha? Trening Ewy Chodakowskiej Orgazm podczas ćwiczeń? To możliwe! Co jeść przed i po porannym treningu? Wskazówki Ewy Chodakowskiej Julia Dutkiewicz: do działania motywuje mnie porażka Uprawianie seksu spowalnia proces starzenia Ćwiczenia na cellulit, które naprawdę działają Kocha czekoladę, nie stroni od alkoholu. Oto dlaczego zachowuje perfekcyjną sylwetkę Instagramowy Fitness