Ćwiczenia na cellulit, które naprawdę działają

Cellulit to problem naszych czasów. Po porodzie w wyniku magazynowania wody cellulit staje się bardziej widoczny. Jest to częsta przyczyna gorszego samopoczucia i kompleksów. Ważną rolę w walce z cellulitem odgrywają ćwiczenia na cellulit. Aby jednak ćwiczenia na cellulit dawały oczekiwane efekty, należy je wykonywać bardzo regularnie, nawet kilka razy w tygodniu.

Ćwiczenia na cellulit

Ćwiczenia na cellulit (123rf)

Ćwiczenia na cellulit — charakterystyka

Ćwiczenia na cellulit są najskuteczniejsze na cellulit znajdujący się na brzuchu, udach i pośladkach. Dobre ćwiczenia na cellulit nie tylko zniwelują tkankę tłuszczową, ale też zmniejszą obrzęki i cellulit wodny. Wśród pozytywnych efektów ćwiczeń na cellulit jest również poprawa kondycji fizycznej, a dzięki temu poprawa wyglądu i elastyczności naszej skóry.

Ćwiczenia na cellulit

Każde ćwiczenia, a więc również ćwiczenia na cellulit należy poprzedzić rozgrzewką. Wykonując ćwiczenia na cellulit w domu, wystarczy poskakać na skakance, zrobić kilka pajacyków lub skłonów. W ramach rozgrzewki przed ćwiczeniami na cellulit można również pobiegać na bieżni lub pojeździć na rowerku stacjonarnym. Pamiętajmy jednak, że dobrze wykonana rozgrzewka przed ćwiczeniami na cellulit powinna trwać 15 minut.

Ćwiczenia na cellulit — hula hop

Jest to najpopularniejsze i najskuteczniejsze ćwiczenie na cellulit. Wystarczy wprawić plastikowe koło w ruch, tak jakbyśmy tańczyli taniec hula. Wykonując to ćwiczenia na cellulit, stajemy w lekkim rozkroku, wciągamy brzuch i kręcimy umieszczonym w okolicy talii kołem hula hop.

Olejki na cellulit

To ćwiczenie na cellulit jest bardzo skuteczne, ponieważ wymaga od nas pracy zarówno ud, brzucha, jak i pośladów. Pamiętaj jednak, aby odpowiednio dobrać rozmiar i wagę koła do swoich możliwości.

Hula hop na cellulit

Ćwiczenia na cellulit — przysiady

Przysiady to bardzo skuteczne ćwiczenie na cellulit. Stajemy w rozkroku na szerokość naszych bioder. Plecy proste, łopatki ściągnięte i wykonujemy przysiad, wysuwając pośladki maksymalnie do tyłu. Jednocześnie napinamy mięśnie brzucha. Ważna jest postawa i to, aby kolana nie wysuwały się poza linię stóp. Takie ćwiczenia na cellulit należy wykonać 20 razy.

Zobacz również: Jak ćwiczą gwiazdy?

Przysiady na cellulit

Ćwiczenia na cellulit — unoszenie pośladków

Wykonując to ćwiczenie, leżymy na plecach. Ręce kładziemy wzdłuż ciała, a nogi uginamy w kolanach, tak, aby stopy były ustawione na szerokość bioder. Z wydechem podnosimy pośladki i napinamy je przez chwilę. W czasie tego ćwiczenia na cellulit ciężar ciała opieramy na palcach stóp.

W tym ćwiczeniu na cellulit ważne jest to, aby głowa, plecy i barki przylegały do podłogi. Gdy schodzimy do dołu, starajmy się, aby pośladki nie dotykały podłogi, tylko od razu unośmy je do góry. Powtarzamy 10 razy.

Ćwiczenia na cellulit — interwały

Interwały to doskonały sposób, aby pozbyć się cellulitu i szybko stracić na wadze po ciąży. Dzięki tym ćwiczeniom na cellulit nie tylko ujędrnimy nasze ciało, ale też sprawimy, że szybko pozbędziemy się pozostałych po ciąży kilogramów. Dodatkowym atutem tych ćwiczeń na cellulit jest fakt, że nie zajmują one dużo czasu. Takie ćwiczenia na cellulit zajmują tylko od 4 do 20 minut.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ćwiczenia i trening:

7 najlepszych treningów na zgrabne pośladki Ćwiczenia Ewy Chodakowskiej na wewnętrzną część ud Poznaj przepis na najlepszy koktajl po treningu Co się stanie, gdy będziesz jadł dwa banany dziennie? 3 ćwiczenia na brzuch, które dają szybkie rezultaty. Zastosuj ten plan w domu. Wystarczy 10-15 minut Produkty, których nigdy nie powinieneś jeść przed treningiem Ćwicząca mama jest po prostu sexy... Przysiady – prawidłowe wykonanie 5 popularnych przekąsek po treningu, które tuczą Ćwicz dla wspaniałego seksu! 4 najlepsze sporty dla kobiet Tabata dla początkujących NIE ISTNIEJE Najgorsze ćwiczenia na brzuch Skalpel. Zasady treningu Ewy Chodakowskiej Ewa Chodakowska – trenerka wszystkich Polek Co jeść po ćwiczeniach? 4 białkowe posiłki potreningowe Co jeść przed i po porannym treningu? Wskazówki Ewy Chodakowskiej 7 momentów, w których powinnaś uprawiać seks Desery bez pieczenia z jadłospisu Ewy Chodakowskiej Orgazm podczas ćwiczeń? To możliwe! Najlepsze dyscypliny sportu dla każdego znaku zodiaku Zarządzanie przez cele, czyli marketing w karierze sportowca. Bądź SMARTER! Ćwiczysz na trampolinie? To może się dla ciebie źle skończyć Gigant seria – sposób na efektywny trening w krótkim czasie

Popularne w tym tygodniu:

Ćwiczenia Ewy Chodakowskiej na wewnętrzną część ud 3 ćwiczenia na brzuch, które dają szybkie rezultaty. Zastosuj ten plan w domu. Wystarczy 10-15 minut Co się stanie, gdy będziesz jadł dwa banany dziennie? Poznaj przepis na najlepszy koktajl po treningu 7 najlepszych treningów na zgrabne pośladki 5 popularnych przekąsek po treningu, które tuczą Tabata dla początkujących NIE ISTNIEJE Najgorsze ćwiczenia na brzuch Przysiady – prawidłowe wykonanie Ćwicząca mama jest po prostu sexy... 4 najlepsze sporty dla kobiet Produkty, których nigdy nie powinieneś jeść przed treningiem