6-minutowy trening Ewy Chodakowskiej na boczki

Na trening redukujący boczki opracowany przez Ewę Chodakowską składają się trzy ćwiczenia, które wykonujemy przez 30 sekund (każde z osobna). Zestaw powtarzamy trzykrotnie. Całość zajmie nam 6 minut.

Pomiędzy ćwiczeniami trenerka fitness przewidziała 10 sekund przerwy. Żeby je zrealizować, nie potrzebujemy żadnego sprzętu. Cały trening na płaski brzuch wykonujemy w pozycji stojącej.

Zobacz też: Jak pozbyć się bryczesów za pomocą ćwiczeń?

Pierwsze ćwiczenie — skręty tułowia z unoszeniem kolan

W pozycji stojącej układamy dłonie zgiętych w łokciach rąk za głową lub trzymamy je przy uszach. Zaczynamy wykonywać skręty tułowia raz w jedną, raz w drugą stronę, jednocześnie unosząc na przemian zgięte w kolanach nogi tak, aby lewy łokieć zetknął się z prawym kolanem (na krzyż) i odwrotnie. To ćwiczenie robimy w szybkim tempie. Mięśnie brzucha powinny być napięte.

Drugie ćwiczenie — ściąganie kolan do łokci

Pozostajemy w pozycji stojącej. Układamy ręce w okolicy głowy tak jak w przypadku pierwszego ćwiczenia. Przechodzimy do ściągania kolan w kierunku głowy (kierujemy je nie przed siebie, ale na boki, na zewnątrz) - raz na lewą stronę, raz na prawą, zbliżając je do łokci. W trakcie tego ćwiczenia ramiona powinny tworzyć linię prostą. Ruchy wykonujemy w niezmiennym tempie.

Trzecie ćwiczenie — wymachy nóg przed siebie

W przypadku tego ćwiczenia wykonujemy naprzemienne podwójne wymachy nóg przed siebie. Najpierw unosimy kolano w kierunku klatki piersiowej, po czym szybko je opuszczamy, aby po chwili unieść wyprostowaną nogę i dotknąć ją przeciwstawną ręką. W trakcie tego ćwiczenia plecy powinny pozostać wyprostowane.

Zobacz też: Skalpel. Rezultaty treningu z Ewą Chodakowską

Zobacz również: Jakie partie ciała wyrzeźbisz, ćwicząc na tych sprzętach?

Ewa Chodakowska sugeruje połączyć ten 6-minutowy trening z innym zestawem ćwiczeń jej autorstwa. Osobom początkującym poleca “Skalpel”, zaawansowanym zaś “Hot Body”.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ćwiczenia i trening:

7 najlepszych treningów na zgrabne pośladki Ćwiczenia Ewy Chodakowskiej na wewnętrzną część ud Poznaj przepis na najlepszy koktajl po treningu Co się stanie, gdy będziesz jadł dwa banany dziennie? 3 ćwiczenia na brzuch, które dają szybkie rezultaty. Zastosuj ten plan w domu. Wystarczy 10-15 minut Produkty, których nigdy nie powinieneś jeść przed treningiem Przysiady – prawidłowe wykonanie 5 popularnych przekąsek po treningu, które tuczą Ćwicz dla wspaniałego seksu! 4 najlepsze sporty dla kobiet Tabata dla początkujących NIE ISTNIEJE Najgorsze ćwiczenia na brzuch Skalpel. Zasady treningu Ewy Chodakowskiej Ewa Chodakowska – trenerka wszystkich Polek Co jeść po ćwiczeniach? 4 białkowe posiłki potreningowe Co jeść przed i po porannym treningu? Wskazówki Ewy Chodakowskiej Desery bez pieczenia z jadłospisu Ewy Chodakowskiej Najlepsze dyscypliny sportu dla każdego znaku zodiaku Psychologia sportu - podstawowe credo warte powtarzania Rowerowy Maj 2017 – czekamy na wyniki końcowe! Co to jest burpees? Rozgrzewka z Ewą Chodakowską - rola, ćwiczenia Co pić po treningu? Oto shaki regeneracyjne polecane przez Annę Lewandowską Brzuszki - prawidłowe wykonanie

Popularne w tym tygodniu:

Ćwiczenia Ewy Chodakowskiej na wewnętrzną część ud 3 ćwiczenia na brzuch, które dają szybkie rezultaty. Zastosuj ten plan w domu. Wystarczy 10-15 minut Co się stanie, gdy będziesz jadł dwa banany dziennie? Poznaj przepis na najlepszy koktajl po treningu 7 najlepszych treningów na zgrabne pośladki 5 popularnych przekąsek po treningu, które tuczą Tabata dla początkujących NIE ISTNIEJE Najgorsze ćwiczenia na brzuch Przysiady – prawidłowe wykonanie Ćwicząca mama jest po prostu sexy... 4 najlepsze sporty dla kobiet Produkty, których nigdy nie powinieneś jeść przed treningiem