Europejska Rowerowa Rywalizacja Miast - Gdańsk jedzie po milion!

Ponad 130 gdańskich firm, 36 dzielnic, 24 gimnazja, 14 uczelni wyższych przygotowuje się do V edycji Europejskiej Rywalizacji miast czyli „EuropeanCycling Challenge”. W zeszłorocznej edycji gdańska drużyna wykręciła ponad 825 tys. km. W tym roku jedzie po milion! Kampania “EuropeanCycling Challenge” trwa w dniach 1-31 maja br.

123rf

EuropeanCycling Challenge to odbywająca się w maju rowerowa rywalizacja europejskich miast zainicjowana w 2012 roku przez Bolonię. W ubiegłym roku dzięki zapałowi Gdańszczan powstała największa drużyna w Europie. Gdańsk zwyciężył po raz drugi z rzędu, pokonując 52 miasta z 17 krajów, m.in.: Dublin, Rzym, Bazyleę, Glasgow, Pragę, Barceloną czy Warszawę.

Gdańszczanie przejechali największą odległość oraz najwięcej kilometrów w stosunku do liczby mieszkańców. W tym roku Gdańsk broni pierwszego miejsca oraz tytułu Najbardziej Rowerowego Miasta. Przed mieszkańcami ogromne wyzwanie, ponieważ w rywalizacji udział weźmie aż 51 europejskich miast!

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę, musisz się poruszać naprzód.

Albert Einstein

Mieszkańcy uczestniczący w kampanii ECC powinni:
— zarejestrować się na stronie www.cyclingchallenge.eu/pl,
— pobrać darmową aplikację na smartfon „NAVIKI” (rejestracja możliwa również przez aplikację),
— wybrać swoją drużynę – „Gdańsk” oraz swoją grupę — nazwę firmy, uczelnię, gimnazjum lub dzielnicę.

Warto jeździć na rowerze przez cały maj i rejestrować wszystkie swoje przejazdy (do pracy, na zakupy, rekreacyjne) przy użyciu aplikacji.

Osoby, nieposiadające smartfona mogą uczestniczyć w kampanii, rejestrując pokonane na rowerze dystanse bezpośrednio na stronie internetowej www.cyclingchallenge.eu/pl.

Wyniki kampanii można śledzić na bieżąco na stronie www.cyclingchallenge.eu/pl.

Zobacz również: Wiosenny detoks

W tym roku źródłem informacji, wzajemnego dopingu i dzielenia się wrażeniami jest grupa facebook'owa Kręć kilometry dla Gdańska — EuropeanCycling Challenge.

Dla najbardziej aktywnych uczestników Miasto Gdańsk przygotowało nagrody, m.in. pamiątkowe koszulki rowerowe dla każdego, kto pokona 1000 km.

Więcej informacji o Europejskiej Rywalizacji Miast w Gdańsku:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ćwiczenia i trening:

Ćwiczenia na zgrabne pośladki Nie mam czasu? Choroby, które możesz złapać na siłowni Błędy, jakie najczęściej popełniamy podczas biegania 5 popularnych przekąsek po treningu, które tuczą Aerobiczna szóstka Weidera Co jeść przed i po popołudniowym treningu? Wskazówki Ewy Chodakowskiej Żele dla biegaczy – doskonałe źródło paliwa Jak powinien nawadniać się biegacz? Pompki. 8 tygodniowy trening dla średnio zaawansowanych. Przebiegła 100 metrów w 74 sekundy. Ma 101 lat Poznaj przepis na najlepszy koktajl po treningu Co jeść przed i po porannym treningu? Wskazówki Ewy Chodakowskiej Domowe sposoby na zakwasy - prysznic, dieta, masaż Co jeść przed i po wieczornym treningu? Wskazówki Ewy Chodakowskiej Skalpel. Rezultaty treningu z Ewą Chodakowską Jak spalić więcej kalorii ćwicząc na bieżni? Cool down, czyli jak uspokoić organizm po treningu? Trening po świętach — ćwiczenia w domu, na siłowni i na zewnątrz 10 zalet jazdy na rowerze Najważniejsze zasady po bieganiu, o których musisz pamiętać 5 powodów, dlaczego crossfit jest lepszy od tradycyjnych ćwiczeń na siłowni Najczęstsze błędy po treningu Dlaczego ćwiczenia na pusty żołądek pozwalają spalić więcej tłuszczu?

Popularne w tym tygodniu:

Sposób na płaski brzuch w 28 dni – wystarczą cztery minuty dziennie Produkty, których nigdy nie powinieneś jeść przed treningiem Siłownia, w której się wyśpisz Sposoby na zakwasy: jak złagodzić ból mięśni? Zaskocz Swoje Pośladki - Skuteczny trening Pupy Odbyły się pierwsze treningi Women’s Run w tym sezonie