Przebiegła 100 metrów w 74 sekundy. Ma 101 lat

Man Kaur, mieszkanka północnych Indii, ma 101 lat. Rozgłos zdobyła dzięki udziałowi w World Masters Games, w których trakcie ukończyła dystans 100 metrów w czasie: minuta i 14 sekund, co zaowocowało złotym medalem. To już 17. zwycięstwo indyjskiej lekkoatletki.

Man Kaur świętuje złoty medal

Man Kaur świętuje złoty medal (Twitter News24)

Złoto

Kobieta była jedynym uczestnikiem tej konkurencji w ramach World Masters Games (odbywających się co 4 lata międzynarodowych zawodów w Auckland w Nowej Zelandii, nazywanych “olimpiadą dla weteranów”, ponieważ zazwyczaj biorą w nich udział osoby, które przekroczyły 35. rok życia) w kategorii wiekowej powyżej 100 lat. Bieg poprzedziła konsultacja lekarska.

Przed wejściem na bieżnię Man Kaur już wiedziała, że złoto należy do niej. Jej celem była poprawa ostatniego wyniku. Pokonując odcinek 100 metrów w czasie 74 sekund, pobiła swój rekord o 7 sekund. Nowozelandzkie media okrzyknęły ją mianem "cudu z Chandigarh".

Co ciekawe, kobieta przygotowywała się do startu w World Masters Games jedynie 5 miesięcy. Po biegu zakończonym sukcesem Man Kaur nie zamierza spocząć na laurach:

— Pobiegnę ponownie, nie poddam się — zapowiedziała po konkurencji i uczciła zwycięstwo żywiołowym tańcem.

Uczestnicy wydarzenia nie mają wątpliwości co do tego, że Man Kaur inspiruje i zachęca do prowadzenia aktywnego trybu życia. Uosabia filozofię, która mówi, że sport jest dla wszystkich, bez względu na wiek.

Bez doświadczenia

Co ciekawe, karierę sportową rozpoczęła niedawno, bo w wieku 94 lat pod okiem swojego 79-letniego syna, który również praktykuje bieganie. Wcześniej nie uprawiała żadnej aktywności fizycznej. Boryka się z osteoporozą i ma skrzywiony kręgosłup.

Zobacz również: Oleje roślinne - sekret zdrowia i urody

Jak sama przyznaje: — Śledzę to, co robi mój syn. Trenuję z nim codziennie. Chcę być zdrowa i mieć dobrą kondycję fizyczną. Zamierzam biegać aż do śmierci.

Syn Man Kaur ujawnił, że w trakcie przygotowań do zawodów, kobieta przestrzega zasad ścisłej diety, której elementem jest m.in. sok z pszenicy, orzechy, nasiona i kefir.

Bieg na bieżni nie jest ostatnią konkurencją, w której kobieta zdecydowała się wziąć udział w trakcie tych zawodów. Man Kaur stanie do rywalizacji również w konkursie rzutu oszczepem, biegu na 200 metrów i pchnięcia kulą.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ćwiczenia i trening:

Co jeść przed i po wieczornym treningu? Wskazówki Ewy Chodakowskiej Najdziwniejsze siłownie świata - Limelight, Gidropark, Pink Iron 7 najlepszych treningów na zgrabne pośladki Ćwiczenia Ewy Chodakowskiej na wewnętrzną część ud Poznaj przepis na najlepszy koktajl po treningu Co się stanie, gdy będziesz jadł dwa banany dziennie? 3 ćwiczenia na brzuch, które dają szybkie rezultaty. Zastosuj ten plan w domu. Wystarczy 10-15 minut Przysiady – prawidłowe wykonanie 4 najlepsze sporty dla kobiet Tabata dla początkujących NIE ISTNIEJE Najgorsze ćwiczenia na brzuch Skalpel. Zasady treningu Ewy Chodakowskiej Ewa Chodakowska – trenerka wszystkich Polek Co jeść po ćwiczeniach? 4 białkowe posiłki potreningowe Co jeść przed i po porannym treningu? Wskazówki Ewy Chodakowskiej Desery bez pieczenia z jadłospisu Ewy Chodakowskiej Najlepsze dyscypliny sportu dla każdego znaku zodiaku Co to jest burpees? Magnez a mięśnie Jak prawidłowo zrobić plank? Ćwiczenia na zgrabne pośladki Błędy, jakie najczęściej popełniamy podczas biegania Aerobiczna szóstka Weidera Co jeść przed i po popołudniowym treningu? Wskazówki Ewy Chodakowskiej

Popularne w tym tygodniu:

Ćwiczenia Ewy Chodakowskiej na wewnętrzną część ud 3 ćwiczenia na brzuch, które dają szybkie rezultaty. Zastosuj ten plan w domu. Wystarczy 10-15 minut Co się stanie, gdy będziesz jadł dwa banany dziennie? Poznaj przepis na najlepszy koktajl po treningu 7 najlepszych treningów na zgrabne pośladki Co jeść przed i po wieczornym treningu? Wskazówki Ewy Chodakowskiej 5 popularnych przekąsek po treningu, które tuczą 6-minutowy trening Ewy Chodakowskiej na boczki Przysiady – prawidłowe wykonanie Ćwicząca mama jest po prostu sexy... Produkty, których nigdy nie powinieneś jeść przed treningiem Przez ćwiczenia wpadła w anemię. “Przestańcie porównywać się z innymi i zacznijcie kochać ciało, które macie”