Schudła 24 kilogramy. Metamorfoza Ilony Pęcherek

Z niepewnej dziewczyny przeistoczyła się w odważną kobietę ze sprecyzowanymi planami na przyszłość. Dzięki determinacji, wsparciu bliskich i trenerki personalnej Ilona Pęcherek zrzuciła 24 kilogramy. Kluczem do sukcesu były proste triki dietetyczne i aktywność fizyczna, która sprawia przyjemność.

I. Pęcherek przed i po metamorfozie

I. Pęcherek przed i po metamorfozie (Materiały prywatne I. Pęcherek)

Co dziś różni Ilonę Pęcherek od dziewczyny, którą była przed metamorfozą?

Ilona Pęcherek: Myślę, że dzieli nas naprawdę dużo i nie mam na myśli tylko wyglądu, który po utracie zbędnych kilogramów diametralnie się zmienił, ale również stosunek do świata i otaczających ludzi. Dziewczyna sprzed metamorfozy, choć na pozór zawsze uśmiechnięta, była niepewna siebie, zakompleksiona, ale też świetnie potrafiła ukrywać to, z czym się borykała.

Jestem przekonana, że gdyby wtedy miała okazję udzielić jakiegokolwiek wywiadu, na pewno by się na to nie zgodziła. Nie była może aż tak wycofana, angażowała się w działania, ale z perspektywy czasu sądzę, że była to próba pokazania innym i samej sobie, że wszystko u niej dobrze i wygląd nie jest żadną przeszkodą. Obecnie Ilona jest przede wszystkim aktywna, odważna, pewna siebie, wie, dokąd zmierza i ma jasno określone cele.

Ilona Pęcherek z koleżankami przed metamorfozą

Z jakimi kompleksami zmagała się pani przed rozpoczęciem odchudzania?

Największym moim kompleksem oczywiście była waga. Wszystkie koleżanki były szczupłe. Widziałam pomiędzy nami dużą dysproporcję, co dodatkowo sprawiało, że czułam się gorzej ze swoim ciałem. Choć nigdy nikt nie powiedział mi wprost niczego przykrego, jednak zawsze znalazła się jakaś dobra duszyczka, która informowała mnie o tym, co ktoś opowiada na mój temat. Najczęściej były to wypowiedzi dotyczące mojej wagi. Tego, że jestem za duża, za gruba itp.

Zrzuciła pani 24 kilogramy. W jaki sposób udało się pani to zrobić?

Utracone kilogramy to zasługa diety, treningów personalnych, ale również zajęć fitness, na które uczęszczałam. Jadłam posiłki regularnie, wszystko było przygotowane według zaleceń z rozpiski. O podjadaniu nie było mowy. Wyeliminowałam z diety słodycze. Piłam dużo wody. Ćwiczyłam z Marzeną [Bębenek – przyp. red.], starałam się dawać z siebie wszystko, byłam bardzo zaangażowana. Popołudniami często wracałam do klubu na zajęcia fitness. Systematyczne treningi, ale również przestrzeganie diety zaowocowało utratą kilogramów, lepszym samopoczuciem i, co najważniejsze, wygrałam z astmą.

Zobacz też: Schudła 36 kilogramów w rok! Metamorfoza Mariki Matusiak

Trenerka Marzena Bębenek twierdzi, że wywróciła pani swój sposób odżywiania do góry nogami. Jakie zmiany wprowadziła pani do codziennej diety?

Zmiana była ogromna i oczywiście trudno nie zgodzić się z Marzeną. Wywróciłam sposób odżywiania do góry nogami. Przed odchudzaniem jadłam nieregularnie. Sięgałam po słodkie napoje, słone przekąski, słodycze. Często zdarzało mi się wyjść z domu bez śniadania, ale nie odmawiałam sobie kolacji, której podstawą zazwyczaj było białe pieczywo. Dzisiaj mam większą świadomość dotyczącą żywienia. Czytam etykiety produktów.

Dbam o to, aby moje posiłki były regularne, zróżnicowane, pełnowartościowe i bogate w warzywa. Czasem poświęcam sporo czasu na ich przygotowanie, ale lubię to robić. Fit desery to zdecydowanie to, co wychodzi mi najlepiej. Dodam jeszcze, że uwielbiam patrzeć, jakie moi znajomi mają miny, kiedy nagle dowiadują się, że to słodkie, czekoladowe, pyszne ciasto, którym właśnie ich poczęstowałam, jest np. z dodatkiem kiszonej kapusty.

Zobacz również: Oleje roślinne - sekret zdrowia i urody

Ilona Pęcherek przed i po metamorfozie

Początkowo na sali treningowej z powodu braku kondycji toczyła pani walkę z samą sobą. Jakie ćwiczenia znalazły się w pani planie treningowym?

Ćwiczenia były dostosowane do moich możliwości. Ze względu na brak kondycji i astmę, z którą się zmagałam, na początku zaczęłyśmy delikatnie, aby sprawdzić, jaka jest moja wydolność, a potem stopniowo Marzena zwiększała poziom trudności. W planie treningowym znalazły się zarówno ćwiczenia cardio, jak i siłowe. Wykorzystywałyśmy różnego rodzaju przyrządy, takie jak: piłki, hantle, kettle, gumy, taśmy TRX i tutaj należą się podziękowania dla Marzeny za kreatywność i różnorodność ćwiczeń, dzięki czemu w moje treningi nie wkradła się monotonia i z chęcią przychodziłam na kolejne.

Bez wątpienia w trakcie odchudzania towarzyszył pani pot. Czy pojawiały się też łzy?

Oj tak, potu zdecydowanie nie brakowało! Łzy również się pojawiały, ale bardziej dlatego, że gubiąc zbędne kilogramy, często wracałam myślami do negatywnych komentarzy, jakie usłyszałam na swój temat. To był chyba taki moment rozprawienia się z tym wszystkim i wtedy faktycznie zdarzało się, że emocje brały górę. Na szczęście podnosiłam się szybko i dawałam z siebie tyle, ile mogłam. Nie miałam natomiast kryzysu związanego z tym, że nie uda mi się osiągnąć założonego celu. Waga z dnia na dzień spadała, nie brakowało mi wsparcia, co dodatkowo nakręcało mnie do działania.

Zobacz też: Schudła 50 kilogramów, żeby dać nauczkę mężowi. Metamorfoza Betsy Ayala

Kto w drodze do lepszej sylwetki wspierał panią najmocniej?

Wsparcie podczas procesu odchudzania jest nieocenione i największe dostałam od mojej Mamy. To ona, choć początkowo nieco sceptycznie nastawiona, mówiła, że dam radę. Dbała o moje posiłki, gdy z jakichś względów nie dałam rady przygotować ich sama, cieszyła się razem ze mną z każdego utraconego kilograma i nie protestowała, gdy zrobiłam w naszej kuchni małą rewolucję.

Marzena, moja trenerka, również nieustannie podnosiła mnie na duchu, wierzyła, że mogę i osiągnę cel, który sobie postawiłam. Znajomi również nie pozostali w tej kwestii bez znaczenia. Dostawałam sporo wiadomości, że trzymają kciuki, kibicują, po jakimś czasie przestali żartować z pudełek z jedzeniem, które nosiłam ze sobą. I potrafili zrozumieć, dlaczego nie wypiję z nimi piwa i nie zjem pizzy.

Jakiej rady (na podstawie własnych doświadczeń) udzieliłaby pani osobom, które chciałyby schudnąć?

Przede wszystkim: aby się nie zniechęcały i szukały takiej formy aktywności fizycznej, która im najbardziej odpowiada. Aktualnie kluby fitness dysponują naprawdę ogromną ofertą zajęć, przez co jestem pewna, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Zobacz też: Dlaczego motywacja jest ważna w sporcie?

Jeżeli chodzi o dietę, początki nigdy nie są łatwe, ale warto się zmobilizować i wprowadzać stopniowo zdrowe zamienniki produktów, które dotychczas jedliśmy, np. ziemniaki zamienić na ryż, białe pieczywo na pełnoziarniste itp. Internet to kopalnia fit przepisów. Warto z niego korzystać, poszukując kulinarnych inspiracji. Gwarantuję Wam! Cudowne samopoczucie wynagrodzi wszystkie Wasze wysiłki. Trzymam mocno kciuki, powodzenia!

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Diety i odchudzanie:

Sok z pokrzywy - naturalny detoks Deser wspomagający odchudzanie Niepożądany efekt plateau. Jak go przetrwać? 5 innych sposobów na detoks niż picie oczyszczających soków Przepisy spalające tłuszcz: owsiane naleśniki z jogurtem klonowym „Jak mogę zrzucić wałeczek tłuszczu na dole brzucha?” Chrom a odchudzanie Makaron bez kalorii? Zdrowe i dietetyczne desery czekoladowe Zielona herbata. 7 zalet i 7 wad picia tego napoju Szparagi – dlaczego warto jeść je na diecie? Poświąteczny detoks — detoksykujące produkty, dieta płynna Chlorella – multiwitamina natury Sok oczyszczający jelito grube, który poprawia trawienie Co gorsze na diecie odchudzającej: alkohol czy słodycze? 12 sposobów na zachowanie umiaru przy świątecznym stole Żółty shot na lepsze trawienie Przepisy na napary odchudzające z ziół, owoców i warzyw 5 suszonych owoców, które pomagają schudnąć 10 superfoods i napojów, które redukują cellulit Co dzieje się z ciałem, gdy rezygnujemy z posiłku? 5 objawów, które świadczą o tym, że potrzebujesz detoksu Słodka prawda o gorzkiej czekoladzie Sok oczyszczający wątrobę, którym należy rozpocząć odchudzanie

Popularne w tym tygodniu:

Przepisy spalające tłuszcz: owsiane naleśniki z jogurtem klonowym Deser wspomagający odchudzanie Poświąteczny detoks — detoksykujące produkty, dieta płynna Szparagi – dlaczego warto jeść je na diecie? 5 suszonych owoców, które pomagają schudnąć Sok z pokrzywy - naturalny detoks Twoja własna Przemiana, czyli dzień z Moniką Honory Sok oczyszczający jelito grube, który poprawia trawienie Żółty shot na lepsze trawienie Poznajcie historię trenera Przemka, który schudł 20 kilogramów Zielona herbata. 7 zalet i 7 wad picia tego napoju Zdrowe i dietetyczne desery czekoladowe