94-letnia Edna Shepherd uzależniona od ćwiczeń

Edna Shepherd mieszka w Australii. Jest 94-letnią prababcią. Sędziwy wiek nie przeszkadza jej w prowadzeniu bardzo aktywnego trybu życia, który stał się jej zdrowym nałogiem.

E. Shepherd

E. Shepherd (7 news)

10 zajęć tygodniowo

Każdego tygodnia Shepherd uczęszcza na aż dziesięć różnych zajęć do klubu fitness i na siłownię. W swoim repertuarze ma takie formy aktywności jak aqua aerobik, taniec towarzyski, zajęcia tai chi, zumbę, która sprawia jej najwięcej przyjemności. Co więcej, 94-latka podnosi ciężary!

Zobacz też: 86-letnia żelazna zakonnica i sportsmenka w kampanii Nike

Edna Shepherd przyznaje, że sport to jej sposób na życie, dlatego nie chce i nie może z niego zrezygnować. Kobieta lubi być w ruchu, nie dla niej bierna postawa i dni spędzone przed ekranem telewizora. W zasadzie Shepherd ćwiczy codziennie. Co prawda, na regenerację organizmu po treningach na siłowni i w klubie fitness przeznacza jeden dzień w tygodniu, ale odpoczywa czynnie. Ten dzień spędza na sali, gdzie uczy się zasad tańca towarzyskiego.

Ćwiczenia sposobem na długie życie

Nie tylko zdrowie i kondycja fizyczna

Fascynacja sportem i uzależnienie od spędzania czasu na siłowni w przypadku Edny Shepherd wynika nie tylko z chęci utrzymania dobrej kondycji fizycznej. Dla kobiety ważny jest również aspekt społeczny — wszystkie te zajęcia to okazja do kontaktów i rozmów z ludźmi. Co więcej, 94-letnia kobieta to kokietka. Lubi przytulać się do mężczyzn, a taką możliwość stwarzają lekcje tańca towarzyskiego. Jak sama przyznaje, jest niegrzeczną dziewczynką.

Zobacz też: Sporty na długowieczność

Wzór do naśladowania

Jej wysiłek włożony w utrzymanie dobrej kondycji fizycznej i stanu zdrowia został zauważony i doceniony przez lokalne władze. Edna Shepherd otrzymała nawet nagrodę od Rady Miejskiej. Burmistrz miejscowości Hume przyznał, że postawa kobiety jest dla wszystkich mieszkańców wielką inspiracją.

E. Shepherd

Zobacz również: Jakie są najzdrowsze rodzaje kawy

Przykład 94-letniej Shepherd udowadnia, że wiek nie stanowi żadnej bariery w prowadzeniu aktywnego trybu życia. W najbliższym czasie kobieta nie planuje odkładać butów sportowych do szafy.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ćwiczenia i trening:

American swing na wzmocnienie mięśni i utratę zbędnych kilogramów Aplikacje fitness, które warto mieć na telefonie Sposoby na podniesienie efektywności treningu o 500% Najgorsze ćwiczenia na brzuch Obwisłe ramiona u kobiet. Jak temu zaradzić? 10-minutowy trening brzucha dla osób, które nienawidzą plank 15-minutowy trening całego ciała, który pozwala spalić 150 kalorii Ab crack - definicja, jak wyrzeźbić? Trening w 15 minut, który zrobisz wszędzie - zasady, ćwiczenia Ćwiczenia dla kobiet po 40. roku życia 7 ćwiczeń na piękne nogi i pośladki Cardio killer - trening, dzięki któremu osiągniesz sylwetkę marzeń Produkty, dzięki którym wyrzeźbisz mięśnie HIIT – trening dla profesjonalnych sportowców 3 ćwiczenia na brzuch, które dają szybkie rezultaty. Zastosuj ten plan w domu. Wystarczy 10-15 minut Ćwiczenia na poprawę kondycji fizycznej - burpees, przysiady Jak samodzielnie sprawdzić poziom tkanki tłuszczowej Najlepsze dyscypliny sportu dla każdego znaku zodiaku Sposoby regeneracji organizmu po treningu Najpopularniejsze treningi Mel B - trening brzucha, nóg, cool down Polki, których zdjęcia oglądają tysiące osób 7 najlepszych treningów na zgrabne pośladki Najlepsze ćwiczenia na każdą partię ciała Domowe sposoby na zakwasy - prysznic, dieta, masaż

Popularne w tym tygodniu:

Jak zmotywować się do ćwiczeń i odzyskać figurę po ciąży? Wywiad z Fit Matką Wariatką Co jeść po ćwiczeniach? 4 białkowe posiłki potreningowe Trening w 15 minut, który zrobisz wszędzie - zasady, ćwiczenia 7 ćwiczeń na piękne nogi i pośladki Sposoby na podniesienie efektywności treningu o 500% Ab crack - definicja, jak wyrzeźbić? Najgorsze ćwiczenia na brzuch Ćwiczenia dla kobiet po 40. roku życia 10-minutowy trening brzucha dla osób, które nienawidzą plank Bezpieczne ćwiczenia przy skróconej szyjce macicy Obwisłe ramiona u kobiet. Jak temu zaradzić? 7-minutowy trening, który naprawdę przynosi rezultaty