Trening po świętach — ćwiczenia w domu, na siłowni i na zewnątrz

Trening po świętach możemy wykonać w domu, na świeżym powietrzu (o ile warunki pogodowe na to pozwalają), jak i w klubie fitness lub na siłowni pod okiem instruktora. Pomoże on zredukować zgromadzone w trakcie ostatnich dni dodatkowe kilogramy. Jakie ćwiczenia warto zrobić celem spalenia jak największej liczby kalorii?

Ten artykuł ma 4 strony:

Trening po świętach — trening w domu

Jeżeli po świętach nie zaczynamy przygody ze sportem, ale chcemy powrócić do regularnych ćwiczeń, w domu możemy wykonać w szybkim tempie intensywny trening interwałowy, który trwa około pół godziny. Trenerki fitness zalecają rozpocząć go 7-minutową rozgrzewką, a następnie wykonać następujące ćwiczenia:

  • burpees, czyli sekwencja ćwiczeń: przysiad, deska, pompka i podskok (przez 30 sekund; robimy tak wiele powtórzeń, ile jesteśmy w stanie zrobić),
  • bieg w miejscu z wysokim unoszeniem kolan (również przez pół minuty).

Ćwiczenia te wykonujemy jedno po drugim bez żadnej przerwy. Po nich odpoczywamy przez 10 sekund i całość powtarzamy 7-krotnie. Zwieńczeniem tego domowego treningu są ćwiczenia rozciągające, na które powinniśmy przeznaczyć około 5 minut.

Zobacz również: Dlaczego warto robić przysiady?

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ćwiczenia i trening:

Najdziwniejsze siłownie świata - Limelight, Gidropark, Pink Iron 7 najlepszych treningów na zgrabne pośladki Poznaj przepis na najlepszy koktajl po treningu 3 ćwiczenia na brzuch, które dają szybkie rezultaty. Zastosuj ten plan w domu. Wystarczy 10-15 minut Przysiady – prawidłowe wykonanie 4 najlepsze sporty dla kobiet Tabata dla początkujących NIE ISTNIEJE Najgorsze ćwiczenia na brzuch Skalpel. Zasady treningu Ewy Chodakowskiej Ewa Chodakowska – trenerka wszystkich Polek Najlepsze dyscypliny sportu dla każdego znaku zodiaku Co to jest burpees? Magnez a mięśnie Jak prawidłowo zrobić plank? Ćwiczenia na zgrabne pośladki Błędy, jakie najczęściej popełniamy podczas biegania Aerobiczna szóstka Weidera Domowe sposoby na zakwasy - prysznic, dieta, masaż Skalpel. Rezultaty treningu z Ewą Chodakowską Jak spalić więcej kalorii ćwicząc na bieżni? Cool down, czyli jak uspokoić organizm po treningu? 10 zalet jazdy na rowerze Najważniejsze zasady po bieganiu, o których musisz pamiętać 5 powodów, dlaczego crossfit jest lepszy od tradycyjnych ćwiczeń na siłowni

Popularne w tym tygodniu:

Ćwiczenia Ewy Chodakowskiej na wewnętrzną część ud 3 ćwiczenia na brzuch, które dają szybkie rezultaty. Zastosuj ten plan w domu. Wystarczy 10-15 minut 6-minutowy trening Ewy Chodakowskiej na boczki Co się stanie, gdy będziesz jadł dwa banany dziennie? Poznaj przepis na najlepszy koktajl po treningu 7 najlepszych treningów na zgrabne pośladki Co jeść przed i po wieczornym treningu? Wskazówki Ewy Chodakowskiej 5 popularnych przekąsek po treningu, które tuczą Przysiady – prawidłowe wykonanie Ćwicząca mama jest po prostu sexy... Produkty, których nigdy nie powinieneś jeść przed treningiem Przez ćwiczenia wpadła w anemię. “Przestańcie porównywać się z innymi i zacznijcie kochać ciało, które macie”