Biegiem przez Amerykę

Agnieszka Rogulska-Słomińska i jej mąż Piotr Słomiński połączyli pasję do sportu z zamiłowaniem do zwiedzania i... przebiegli Amerykę. Było to największe biegowe i podróżnicze doświadczenie w dotychczasowym życiu tej pary.

Facebook A. Rogulskiej-Słomińskiej

Małżeństwo Słomińskich z Olsztyna wzięło udział w obozie biegowym na terenie Stanów Zjednoczonych. Camp trwał 2 tygodnie. W tym czasie para przebiegła (czasem szybko maszerowała) prawie 160 kilometrów. Większa część odcinków biegła na wysokości powyżej 2 tysięcy, a nawet 4 tysięcy metrów n. p. m.

Uczestnikami takiego wyjazdu sportowego mogły zostać osoby z doświadczeniem biegowym, które w tempie 6:30 minut na kilometr przebiegały trasę o długości 10 kilometrów. Agnieszka Rogulska-Słomińska biega od dawna — zarówno po asfalcie, jak i po górskich szlakach.

Ma na swoim koncie kilka startów w biegach ulicznych (na przykład Maratonie Toruńskim z 2014 roku) - natomiast jej ulubionym dystansem jest półmaraton.

W trakcie 14-dniowego pobytu w Stanach Zjednoczonych 13 osób z całej Polski poznawało nowe miejsca w ulubionej formie — podczas biegania. W tym czasie odwiedzili stan Kalifornia, Utah, Arizona, Nevada i Kolorado.

Zobacz również: Jakie są najzdrowsze rodzaje kawy

Do poszczególnych punktów przemieszczali się samochodem, a po dotarciu na miejsce biegali w lokalnych parkach narodowych. Była to okazja do zobaczenia m.in. Wielkiego Kanionu czy Rocky Mountain National Park w Górach Skalistych.

Na co dzień Agnieszka Rogulska-Słomińska pracuje jako nauczycielka historii w olsztyńskiej szkole podstawowej. Ukończyła studia podyplomowe na kierunku wychowanie fizyczne. Dzięki kursom organizuje aktywny wypoczynek dla osób z różnych grup wiekowych. Ponadto jest instruktorem pływania, siatkówki i narciarstwa zjazdowego.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Gwiazdy:

Jak gwiazdy fitness motywują do ćwiczeń na Instagramie? Patenty gwiazd kina, muzyki i sportu na zmotywowanie się do treningu 5 rzeczy, których warto nauczyć się od Cameron Diaz Trenerzy aktorów, piosenkarek i modelek - Lee, Strom, Orbeck Oczyszczający koktajl Gwyneth Paltrow 8 rad trenerki fitness Tracy Anderson - guru gwiazd Jak Kim Kardashian schudła 32 kilogramy? Mel B - od piosenkarki do trenerki fitness Carol Saraiva - sylwetka gwiazdy fitness z Brazylii Gigi Hadid ambasadorką kampanii marki Reebok #PerfectNever Sekrety sylwetki Pauliny Krupińskiej - geny, dieta i ruch Gwiazdy, które przebiegły maraton Emily Skye - metamorfoza, dieta i program treningowy Sekrety figury Rosie Huntington-Whiteley - trening i dieta Sekrety sylwetki Kingi Rusin - ćwiczenia i dieta 30-30-40 - tajemnica diety Cindy Crawford Sandra Prikker - trenerka z sześciopakiem Najbardziej wysportowana doktor na świecie - Cat Begovic Brązowa pięcioboistka nowoczesna Oktawia Nowacka Kajakarki z medalami: srebrna Marta Walczykiewicz, brązowe Beata Mikołajczyk i Karolina Naja Rekordzistka świata w rzucie młotem - Anita Włodarczyk Złote wioślarki: Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj Sposoby aktorek i aktorów na atrakcyjną sylwetkę Rafał Majka - góral z Polski

Popularne w tym tygodniu:

17-latka ma mięśnie niczym mężczyzna. Jest jak Schwarzenegger w spódnicy Anna Lewandowska ma trenera personalnego? “Żaden trener nie jest specjalistą od wszystkiego” Patenty gwiazd kina, muzyki i sportu na zmotywowanie się do treningu Jak gwiazdy fitness motywują do ćwiczeń na Instagramie?