Tomasz Choiński – prawa ręka Ewy Chodakowskiej

Mistrz Polski w aerobiku sportowym. Instruktor fitness i kulturystyki z wieloletnim doświadczeniem. Współpracownik Ewy Chodakowskiej. Trener fitness – Tomasz Choiński. Jaka jest jego recepta na wysportowaną sylwetkę?

Tomasz Choiński

Tomasz Choiński (Instagram T. Choińskiego)

Tomasz Choiński to sportowiec (Mistrz Polski w aerobiku sportowym) i trener personalny fitness. Odbył kurs instruktora fitness i kulturystyki.

Prowadzi warsztaty dla widzów telewizji TVN, realizując cykl zestawów ćwiczeń w porannym programie „Dzień dobry TVN”.

Choiński jest aktywny fizycznie od najmłodszych lat. W dzieciństwie uprawiał taniec towarzyski, potem tenis ziemny, koszykówkę i aerobik sportowy.

Jego indywidualny trening odbywa się 4–5 razy w tygodniu. Najczęściej wykonuje trening funkcjonalny i ćwiczenia siłowe. Wolny czas Choiński spędza aktywnie: jeździ na rolkach, pływa, biega i gra w tenisa.

Zobacz również: Wiosenny detoks

Jest autorem książek i płyt z DVD z treningami, m.in. „Huragan workout”, który trwa 40 minut i obejmuje ćwiczenia cardio, ćwiczenia wzmacniające i ujędrniające ciało. Trening właściwy poprzedza rozgrzewka, wieńczą go ćwiczenia rozciągające. W trakcie ćwiczeń z tej płyty pełen energii Choiński motywuje do ćwiczeń.

To członek Be Active Team prowadzonego przez Ewę Chodakowską. Wraz z trenerką fitness Choiński propaguje zdrowy styl życia, prowadzi treningi otwarte w wielu miastach Polski i Europy oraz indywidualne zajęcia, w trakcie których służy fachową poradą.

Trener personalny zachęca do uprawiania jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Dlaczego? Sport poprawia ogólną kondycję fizyczną, wpływa na stan zdrowia i samopoczucie. Dzięki ćwiczeniom spalamy nadmiar kalorii i redukujemy tkankę tłuszczową. Regularne treningi zapobiegają osteoporozie, pozytywnie oddziałują nad układ krążenia i minimalizują stres.

Osobom, które chcą szybko spalić tłuszcz, Choiński poleca trening z elementami interwałowymi. Natomiast tym, których celem jest zbudowanie masy mięśniowej i wzmocnienie siły mięśni, rekomenduje ćwiczenia z obciążeniem.

Trening warto połączyć z odpowiednią dietą i wygospodarować czas na regenerację. Optymalna częstotliwość ćwiczeń to, zdaniem Choińskiego, 3–4 treningi w tygodniu trwające około 30 minut.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ćwiczenia i trening:

Poznaj przepis na najlepszy koktajl po treningu 4 najlepsze sporty dla kobiet Skalpel. Zasady treningu Ewy Chodakowskiej Ewa Chodakowska – trenerka wszystkich Polek Co to jest burpees? Magnez a mięśnie Jak prawidłowo zrobić plank? Ćwiczenia na zgrabne pośladki Błędy, jakie najczęściej popełniamy podczas biegania Aerobiczna szóstka Weidera Skalpel. Rezultaty treningu z Ewą Chodakowską Jak spalić więcej kalorii ćwicząc na bieżni? Cool down, czyli jak uspokoić organizm po treningu? 10 zalet jazdy na rowerze Najważniejsze zasady po bieganiu, o których musisz pamiętać Najczęstsze błędy po treningu 8 sposobów, by szybciej schudnąć jeżdżąc na rowerze Imbir najlepszy na ból mięśni Cardio killer - trening, dzięki któremu osiągniesz sylwetkę marzeń Produkty, dzięki którym wyrzeźbisz mięśnie HIIT – trening dla profesjonalnych sportowców Polki, których zdjęcia oglądają tysiące osób Izotonik, hipertonik, hipotonik. Różnice pomiędzy napojami dla sportowców Najlepsza godzina na trening? Kiedy trenować?

Popularne w tym tygodniu:

Ćwiczenia Ewy Chodakowskiej na wewnętrzną część ud 3 ćwiczenia na brzuch, które dają szybkie rezultaty. Zastosuj ten plan w domu. Wystarczy 10-15 minut 6-minutowy trening Ewy Chodakowskiej na boczki Co się stanie, gdy będziesz jadł dwa banany dziennie? Sposób na płaski brzuch w 28 dni – wystarczą cztery minuty dziennie Poznaj przepis na najlepszy koktajl po treningu Co jeść przed i po wieczornym treningu? Wskazówki Ewy Chodakowskiej 7 najlepszych treningów na zgrabne pośladki Od wychudzonej do wysportowanej sylwetki. Przemiana Abby Pollock Ćwicząca mama jest po prostu sexy... Produkty, których nigdy nie powinieneś jeść przed treningiem Przez ćwiczenia wpadła w anemię. “Przestańcie porównywać się z innymi i zacznijcie kochać ciało, które macie”