Ćwiczenia na biodra

Szczupła i zgrabna sylwetka to jeden z głównych celów prawie każdej kobiety. Niestety, jest dość trudny do osiągnięcia, ponieważ wymaga nie tylko właściwie dobranych ćwiczeń, ale także zbilansowanej diety. Bardzo ważna jest również regularność wykonywanych ćwiczeń i samokontrola, np. ograniczenie cukrów i węglowodanów w spożywanych produktach. Każda z trenujących kobiet dobiera zestaw ćwiczeń do własnych możliwości i umiejętności.

Źródło: 123RF

Bieganie

Skuteczne ćwiczenia na brzuch czy ćwiczenia na biodra bardzo często nie są zbyt czasochłonne i skomplikowane. Już podczas zwykłego chodzenia aktywizujemy do pracy mięśnie pośladków, bioder i nóg. Zwykły spacer np. z psem to spalanie około 4 kalorii na minutę, podczas biegania wysiłek mięśni się zwiększa, a to powoduje spalanie większej ilości kalorii.

Pływanie i jazda na rowerze

W niektórych przypadkach bieganie może zbyt obciążać stawy, dlatego inną propozycją może być jazda na rowerze – tradycyjnym, a w warunkach domowych stacjonarnym. Coraz więcej kobiet decyduje się na uczestniczenie w zajęciach na basenie, ponieważ pływanie dowolnym stylem to sposób nie tylko na szczupłe uda, ale także rehabilitacja dla kręgosłupa. Pływanie nie obciąża stawów i jest polecane osobom w każdym wieku.

Jak ćwiczyć w domu?

Przy dużym natłoku zajęć czasem może zabraknąć czasu na ćwiczenia na siłowni czy basenie. W takiej sytuacji należy zorganizować sobie domową salę ćwiczeń. Wiele z nich można wykonywać w domu bez konieczności używania specjalistycznego sprzętu sportowego.

Oto kilka ćwiczeń, które można wykonywać w warunkach domowych.

  • Stajemy tyłem do ściany i opieramy o nią plecy. Następnie przesuwamy stopy do przodu, jednocześnie starając się, aby plecy były przy ścianie. W momencie, kiedy zostanie osiągnięta pozycja prawie siedząca, należy utrzymać ją przez kilka sekund.
  • Przysiady to najprostsze ćwiczenie, które przy odpowiedniej liczbie powtórzeń kształtuje nie tylko biodra, ale także pośladki, uda i łydki. Niektórzy dla większego efektu dołączają do przysiadów ciężarki.
  • Inną propozycją może być ćwiczenie z wykorzystaniem krzesła. Siadamy na krześle i ustawiamy nogi tak, aby pod kolanami utworzył się kąt prosty. Stopy muszą być ustawione równolegle do reszty ciała. Następnie chwytamy krawędź siedzenia i staramy się unieść biodra w ten sposób, aby reszta ciała wygięła się w łuk – taką pozycję trzeba utrzymać przez przynajmniej 1 minutę.

Przy odpowiednich ćwiczeniach bardzo ważna jest także dieta. Nie ma diety na konkretną część ciała, dlatego przy odchudzaniu bioder odchudzamy całe ciało. Na początek trzeba zmienić swoje nawyki żywieniowe, np. wyeliminować cukier. Jadłospis musi być bogaty w produkty pełnoziarniste, warzywa, owoce. Trzeba zachować umiar w jedzeniu, tzn. jeść częściej, ale w mniejszych porcjach. Gdy nie wiemy, jaka dieta będzie dla nas odpowiednia, warto skonsultować się z dietetykiem lub trenerem. Bez względu na rodzaj ćwiczeń i dietę najważniejsze przy odchudzaniu jest wyznaczenie sobie konkretnego celu, pozytywne nastawienie osoby odchudzającej się i systematyczność.

Zobacz również: Jakie partie ciała wyrzeźbisz, ćwicząc na tych sprzętach?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ćwiczenia i trening:

Produkty, dzięki którym wyrzeźbisz mięśnie Profilaktyka chorób serca Przyczyny zaburzeń rytmu serca Najczęstsze choroby układu krążenia Ćwiczenia na boczki Kłucie w sercu – co może być jego przyczyną? Choroby, które mają wpływ na kondycję serca Wybierz najlepszą siłownię Ból serca – co może oznaczać? Choroba wieńcowa Aerobik na odchudzanie Zastosowanie nitrogliceryny przy chorobie wieńcowej Ból nóg – przyczyny Wpływ hałasu na serce Ból mięśni – co może oznaczać? Zalety aqua aerobiku Czym jest fibromialgia? Zumba Wady serca – rodzaje Przyczyny skurczów w nogach Zmotywuj się do ćwiczenia Skurcze – objawy niedoboru magnezu Czym jest niedomykalność zastawki mitralnej? Wybierz odpowiedni sport

Popularne w tym tygodniu:

Jak zmotywować się do ćwiczeń i odzyskać figurę po ciąży? Wywiad z Fit Matką Wariatką Co jeść po ćwiczeniach? 4 białkowe posiłki potreningowe Trening w 15 minut, który zrobisz wszędzie - zasady, ćwiczenia Sposoby na podniesienie efektywności treningu o 500% Ab crack - definicja, jak wyrzeźbić? Najgorsze ćwiczenia na brzuch Ćwiczenia dla kobiet po 40. roku życia 10-minutowy trening brzucha dla osób, które nienawidzą plank Bezpieczne ćwiczenia przy skróconej szyjce macicy American swing na wzmocnienie mięśni i utratę zbędnych kilogramów Obwisłe ramiona u kobiet. Jak temu zaradzić? 7-minutowy trening, który naprawdę przynosi rezultaty