Głodówka na odchudzanie

Marzeniem wielu osób jest płaski brzuch. Dieta, która jest wymagająca, ale może do tego doprowadzić, nie dla każdego jest do przyjęcia. Większość osób chce, aby wyniki odchudzania pojawiały się szybko. Dlatego decydują się na głodówkę. W tym momencie należy powiedzieć jedno – głodówka nie jest sposobem na odchudzanie. Nawet, jeśli w jej wyniku stracimy kilka kilogramów, możemy mieć niemal pewność, że dopadnie nas efekt jo-jo. Czyli bardzo szybko utracone kilogramy odzyskamy i to z nawiązką. Zwolennicy głodówki mówią jednak coś innego. Jaka jest zatem prawda?

123RF

Ile można schudnąć podczas głodówki?

To postanowione. Chcemy mieć szybko płaski brzuch. Dieta, która może nam to, na krótko, zagwarantować, związana jest z głodówką. Pamiętając o pewnych zastrzeżeniach, można stwierdzić, że głodówka to sposób na szybkie odchudzanie. Podczas głodówki, która trwa dziesięć dni, można stracić około ośmiu kilogramów. Z tym, że aż dwa kilogramy to mięśnie. Z tego i innych powodów metoda ta nie jest najlepszym sposobem na odchudzanie.

Głodówka jest groźna i nieracjonalna

Głodówka nie jest racjonalną metodą odchudzania. Jest bardzo groźna dla organizmu. Stosując głodówkę, tracimy nie tylko tłuszcz, ale wodę. Wpływamy też niekorzystnie na zmiany metaboliczne w naszym organizmie i dlatego po jej zakończeniu bardzo szybko wraca nasza poprzednia waga. Często z dodatkowymi kilogramami.

Głodówka jest niebezpieczna

Głodówka może być przyczyną wielu różnych schorzeń. Może wywołać stłuszczenie wątroby. We krwi obniżony zostaje poziom sodu, magnezu i potasu, co jest przyczyną zaburzeń elektrolitowych i może prowadzić do zaburzeń rytmu serca a nawet do zasłabnięć.

Podczas głodówki w organizmie gromadzona jest duża ilość związków ketonowych. Wynika to z niecałkowitego spalania tłuszczów. Z tego powodu mogą się pojawić zaburzenia kwasowo-zasadowe, które zatruwają organizm i w niektórych przypadkach mogą być przyczyną zakłócenia pracy niemal wszystkich narządów wewnętrznych. Zazwyczaj towarzyszy temu zapach acetonu wydobywający się z ust.

Zobacz również: Jakie są najzdrowsze rodzaje kawy

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Diety i odchudzanie:

Chrom a odchudzanie Znaczenie błonnika w odchudzaniu Schudnij przed ślubem Bezpieczne oszukiwanie na diecie Przekąski, które zmniejszają apetyt Bezpieczne odchudzanie Pas wyszczuplający – jak działa? Schudnij bez wysiłku Zmniejsz wartość kaloryczną posiłków Odchudzam się od Nowego Roku Głodówka a odchudzanie Fazy diety białkowej Diety odchudzające – co powinieneś o nich wiedzieć? Odchudzanie nastolatków Dieta paleo – na czym polega? Odchudzanie zimą Dieta odchudzająca – jaką wybrać? Dieta kopenhaska – na czym polega? Odchudzanie - od czego zacząć? Dieta kapuściana – na czym polega? Dieta dla osób zapracowanych Piramida żywieniowa a dieta Dieta 1000 kcal – na czym polega? Poznaj porady dietetyczne dla osób odchudzających się

Popularne w tym tygodniu:

Koktajl hamujący apetyt, który przygotujesz w 5 minut Zapomnij o tłuszczu na brzuchu. Postaw na witaminowy koktajl odchudzający Zdrowe sałatki na lunch do pracy poniżej 300 kalorii 13 produktów na odchudzanie wszech czasów Co się stanie, kiedy przestaniesz jeść chleb? Produkty, które sprawią, że szybciej schudniesz z boczków Odchudzający napój – działa, gdy śpisz Trzy kroki do sylwetki bez cellulitu. Wywiad z Joanną i Dariuszem Brzezińskimi Pijesz sok z cytryny? To musisz wiedzieć, jeśli chcesz zrzucić wagę Spali tłuszcz szybciej niż się spodziewasz Obwisła skóra na brzuchu nie będzie już problemem. Wystarczy 5 składników, aby ją ujędrnić 5 rzeczy, które się z nami dzieją, gdy jesteśmy głodni