W czym tkwi tajemnica tabletek odchudzających?

Tabletki na odchudzanie zawierają substancje takie jak wapno z witaminą D i sprzężony kwas linolowy, które przyspieszają proces przemiany materii. Wśród środków odchudzających wskazać można ekspresowe herbatki odchudzające, środki hamujące łaknienie, pochłaniacze tłuszczu i preparaty wieloskładnikowe.

123RF

Co to są tabletki odchudzające?

Tabletki odchudzające to suplementy diety, które mają pomóc osobom z nadwagą w zredukowaniu wagi ciała. Większość preparatów odchudzających jest dostępna w aptekach na receptę. W sklepach można jednak zakupić suplementy diety bez recepty, które usuwają substancje toksyczne z organizmu i mają pozytywny wpływ na przemianę materii, co umożliwia spadek masy ciała.

Środki na odchudzanie
są dostępne w postaci tabletek odchudzających, proszków do rozpuszczenia w wodzie, a także kapsułek. Należy pamiętać, że preparaty odchudzające nie zastąpią zdrowej diety i ćwiczeń. Mogą jedynie stanowić wsparcie dla podejmowanych działań w celu utraty zbędnych kilogramów. Jeżeli będziemy stosować wyłącznie tabletki na odchudzanie, po ich odstawieniu możemy spodziewać się, że wystąpi efekt jo-jo.

Składniki tabletek na odchudzanie

Niektóre preparaty na odchudzanie wzbudzają kontrowersje, ponieważ składniki w nich zawarte są niebezpieczne dla zdrowia człowieka. Należy zatem unikać środków odchudzających, które zawierają amfetaminę, kofeinę, efedrynę czy sibutraminę, ponieważ powodują one skutki uboczne (podwyższone ciśnienie, depresję, przyspieszenie akcji serca). Natomiast preparaty zawierające chrom, zieloną herbatę, guaranę i lukrecją mogą okazać się nieskuteczne. Bezpieczne tabletki zawierają takie składniki jak: diacyloglicerole, olej rybi, wapno z witaminą D i sprzężony kwas linolowy.

Diacyloglicerole to związek, który może zastępować tłuszcz występujący w pokarmach. Zdaniem naukowców osoby, które przyjmują wraz z pożywieniem niewielką ilość wapnia, są podatne na tycie. Dlatego też najlepiej dostarczać ten pierwiastek w produktach spożywczych. Z kolei sprzężony kwas linolowy powoduje zmniejszenie ilości tłuszczu w organizmie, ale nie wpływa na spadek wagi. Kwas ten powoduje przyrost mięśni w miejsce tkanki tłuszczowej. Preparatów na odchudzanie z kwasem linolowym nie zaleca się osobom z cukrzycą. Nie poleca się im też środków odchudzających z olejem rybim. Nie powinny ich też zażywać osoby, które są uczulone na owoce morza i stosują leki na rozrzedzenie krwi.

Rodzaje środków na odchudzanie

Poszczególne preparaty odchudzające wykazują odmienne działanie w zależności od ich składników. Można zatem wskazać środki zmniejszające łaknienie, czyli te, które zawierają błonnik na odchudzanie (pęcznieje w żołądku, co owocuje uczuciem sytości na dłużej). Wyróżnia się też tzw. pochłaniacze tłuszczu, to znaczy środki, które zawierają L-karnitynę przyspieszającą proces spalania tłuszczów. Tabletki z L-karnityną pobudzają metabolizm i obniżają cholesterol.

Z kolei preparaty wieloskładnikowe, w których składzie znajdziemy ekstrakt ze słonecznika i fasoli, a także wyciąg z grejpfruta, wpływają na przyspieszenie przemiany materii i spalanie tłuszczu. Na rynku dostępne są również ekspresowe herbatki odchudzające, które regulują trawienie.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Diety i odchudzanie:

Znaczenie błonnika w odchudzaniu Schudnij przed ślubem Przekąski, które zmniejszają apetyt Schudnij bez wysiłku Zmniejsz wartość kaloryczną posiłków Wpływ wody na odchudzanie Wpływ kofeiny na odchudzanie Poznaj prawdę na temat diet i odchudzania Wybierz odpowiednie tabletki na odchudzanie Owoce, które pomogą ci schudnąć Zaburzenia flory bakteryjnej a odchudzanie Odchudzanie a depresja Najlepsze suplementy odchudzające Zasady zdrowego odchudzania, których musisz przestrzegać Mniej jedz, więcej się ruszaj – główna zasada odchudzania Zdrowe przekąski – które wybrać? Kto pomoże ci w odchudzaniu? Zielona dieta a odchudzanie Jednodniowa głodówka – co nam daje? Jak oszukać głód? Dieta tasiemcowa – obalamy mity Zdrowe odchudzanie – zasady Wskaźnik BMI – jak go obliczyć? Rozpocznij zdrowo odchudzanie

Popularne w tym tygodniu:

Deser wspomagający odchudzanie Koktajl na płaski brzuch Przepisy na nocne owsianki poniżej 400 kalorii Domowe zielone smoothies, które oczyszczają organizm Sok oczyszczający jelito grube, który poprawia trawienie Pij miksturę przez 3 tygodnie. W ten sposób oczyścisz jelita i schudniesz 3 kg Napój oczyszczający wątrobę Schudła 32 kilogramy w ciągu 8 miesięcy. Metamorfoza Kariny Rudzińskiej Koktajl oczyszczający jelito grube na bazie soku z jabłek Kochanie, co ci zrobić na śniadanie? Kawę z masłem! Koktajl oczyszczający wątrobę i wzmacniający układ krwionośny Grzyby zamiast mięsa. Pieczarki jako składnik diety odchudzającej