Najlepsze suplementy odchudzające

Suplementy diety mogą wspomóc odchudzanie, ale nie powinny zastąpić specjalnej diety i ćwiczeń fizycznych. Suplementy to nie tylko środek do zrzucenia zbędnych kilogramów. Możemy nimi wspierać organizm podczas kuracji odchudzającej. Jak je wybrać?

123RF

Chcąc wybrać odpowiedni suplement diety, który będzie dla nas najlepszy, warto wybrać się do dietetyka. Dopiero po szczegółowym wywiadzie specjalista może stwierdzić, jaka kuracja odchudzająca jest nam potrzebna i jakimi suplementami możemy ją wspierać. Nie mniej, na rynku mamy kilka rodzajów suplementów diety. Wyróżniamy tabletki odchudzające, które wspomagają spalanie tłuszczu, hamują apetyt oraz blokują wchłanianie tłuszczów. Które z nich wybrać na odchudzanie?

Suplementy przyspieszające spalanie tłuszczu

Suplementy diety, które przyspieszają spalanie tłuszczów, tzw. fat burner, skierowane są do osób, które na co dzień wykonują ćwiczenia fizyczne. Duża ilość ruchu spowodowana intensywną aktywnością fizyczną sprawia, że tłuszcz spala się szybciej. Tabletki odchudzające zawierające składniki do dodatkowego spalania tłuszczu wspomagają ten proces. Niestety, jeżeli nie ćwiczymy i nie mamy w ciągu dnia dużo ruchu, tabletki mogą okazać się nieskuteczne.

Suplementy hamujące apetyt

Jeżeli mamy tendencję do podjadania, mogą nam pomóc suplementy zmniejszające apetyt. Dzięki takim tabletkom będziemy mieć wsparcie dla silnej woli i oprzemy się pokusie ciągłego sięgania po przekąski i słodycze. Suplementy diety hamujące apetyt w swoim składzie najczęściej zawierają: guaranę, błonnik pokarmowy, kofeinę, chrom, ocet jabłkowy, wyciąg z fasoli lub tyrozynę.

Suplementy diety blokujące wchłanianie tłuszczów

Tłuszcz to najgorszy wróg zgrabnej sylwetki. Ostatni typ suplementów diety – blokujący wchłanianie tłuszczów – to propozycja dla osób, które mają trudności z przejściem na dietę i zmianą nawyków żywieniowych. To także propozycja dla tych, którzy nie chcą lub którym brakuje czasu na podjęcie intensywnych ćwiczeń.

Suplementy tego rodzaju blokują około 1/3 przyjmowanych wraz z pożywieniem tłuszczów. Ich działanie ogranicza się do układu pokarmowego. Szanse zrzucenia zbędnych kilogramów zwiększą się, jeżeli przyjmując tabletki blokujące wchłanianie tłuszczów, zaczniemy również ćwiczyć i zmienimy dietę.

Dieta cud

Na odchudzanie nie ma diety cud. Nie ma również jednego i najlepszego suplementu diety, który sprawi, że zrzucimy 5, 10 lub 15 kg. Suplementy diety warto przyjmować w zależności od prowadzonego stylu życia, a ich rodzaj powinien pomóc nam dobrać dietetyk. Niestety, bez specjalnej diety lub ćwiczeń fizycznych efekty mogą być mniej widoczne.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Diety i odchudzanie:

Znaczenie błonnika w odchudzaniu Schudnij przed ślubem Schudnij bez wysiłku Zmniejsz wartość kaloryczną posiłków Zasady zdrowego odchudzania, których musisz przestrzegać Mniej jedz, więcej się ruszaj – główna zasada odchudzania Zdrowe przekąski – które wybrać? Kto pomoże ci w odchudzaniu? Zielona dieta a odchudzanie Jednodniowa głodówka – co nam daje? Jak oszukać głód? Dieta tasiemcowa – obalamy mity Zdrowe odchudzanie – zasady Wskaźnik BMI – jak go obliczyć? Rozpocznij zdrowo odchudzanie Przyczyny przybierania na wadze Płaski brzuch – ćwiczenia i dieta Odchudzanie drogą do zdrowia Metody bezpiecznego odchudzania Jakie mogą być skutki głodówki? Jak utrzymać wagę po diecie? Jak uzyskać płaski brzuch? Jak szybko i skutecznie schudnąć? Jak skutecznie schudnąć?

Popularne w tym tygodniu:

Deser wspomagający odchudzanie Koktajl na płaski brzuch Przepisy na nocne owsianki poniżej 400 kalorii Domowe zielone smoothies, które oczyszczają organizm Sok oczyszczający jelito grube, który poprawia trawienie Pij miksturę przez 3 tygodnie. W ten sposób oczyścisz jelita i schudniesz 3 kg Napój oczyszczający wątrobę Schudła 32 kilogramy w ciągu 8 miesięcy. Metamorfoza Kariny Rudzińskiej Kochanie, co ci zrobić na śniadanie? Kawę z masłem! Koktajl oczyszczający jelito grube na bazie soku z jabłek Koktajl oczyszczający wątrobę i wzmacniający układ krwionośny Co jeść na kolację, by schudnąć?